jorat
13 بهمن 1401 - 23:31

اعتبار آبی گرگان ۳۷ برابر افزایش یافت

گرگان- استاندار گلستان گفت: اعتبارات رفع تنش آبی در گرگان ۳۷ برابر شده اما باز هم تصور می‌کنیم در نقطه صفر قرار داریم.

استاندار گلستان گفت: با نگاه مثبت دولت سیزدهم اعتبارات کاهش تنش آبی گرگان ۳۷ برابر شد و اگر این اعتبارات هزینه نمی‌شد و اقدامات شکل نمی‌گرفت شرایط آب شرب در گرگان دچار بحران شدید می‌شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمد زنگانه شامگاه پنجشنبه در جلسه افتتاح متمرکز و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان گرگان اظهار کرد: چشم انداز ما این است در افق ۱۴۰۴ وضعیت درآمدی استان را به میانگین استان برسانیم.

استاندار گلستان افزود: در یک پروژه که به نتیجه رساندن پروژه پتروشیمی گلستان است ۴۰ هزار میلیارد تومان به درآمد استان اضافه می‌کند.

وی بیان کرد: نیروگاه موجود تولید برق در علی‌آبادکتول باید به دو برابر ظرفیت تولید برسد.

زنگانه با بیان اینکه اشتغال واقعی گلستان از ۲۵ هزار نفر رد شده گرچه ۳۵ هزار شغل در سامانه ثبت شده است، گفت: استان گلستان در ارزیابی اشتغال واقعی جزء استان‌های برتر راستی‌آزمایی این بخش است.

استاندار گلستان ادامه داد: در استان گلستان ۷۲ واحد نیمه فعال و راکد فعال شده که ۲۳ واحد برای شهرستان گرگان است.

وی اضافه کرد: در استان گلستان هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های آب و فاضلاب هزینه کردیم که اقدامی بی‌سابقه بوده است.

استاندار گلستان تصریح کرد: اعتبارات آب و فاضلاب ۱۱ برابر و آب منطقه‌ای سه برابر شده است.

زنگانه افزود: برداشت‌های بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی باعث شده دبی ۷۰۰ چاه آب شرب استان گلستان به نصف کاهش پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: اعتبارات تنش آبی و رفع مشکلات آبی در گرگان ۳۷ برابر شده اما باز هم تصور می‌کنیم در نقطه صفر قرار داریم و تصور کنید اگر این اقدامات را دولت انجام نمی‌داد در چه شرایطی قرار می‌گرفتیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1016009