jorat
18 بهمن 1401 - 12:21

کشف بیش از ۷۳ میلیارد ریال کالاهای قاچاق سلامت محور در فارس

شیراز-- معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: در یک سال گذشته بیش از ۷۳ میلیارد ریال کالای قاچاق سلامت محور در فارس کشف و معدوم شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدجواد راعی صبح سه شنبه از تشکیل کارگروه کالاهای سلامت محور در معاونت غذا و دارو دانشگاه خبر داد و گفت: طی پیگیری‌ها و نشست‌های مشترک با دستگاه‌ها و نهادهای نظارتی استان، در یک سال گذشته بیش از ۷۳ میلیارد ریال کالای قاچاق سلامت محور کشف و معدوم شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین از انجام ۵۵۰۰ بازدید، بازرسی و نظارت گسترده بر داروخانه‌ها با هدف نظارت بر حسن اجرای طرح دارویار در استان فارس خبر داد که از تیر امسال، همزمان با شروع طرح دارویار در سراسر کشور آغاز شده است.

راعی بیان کرد: ساخت کیت‌های تشخیص گونه‌های جانوری در فرآورده‌های گوشتی با روش PCR به جای خریداری کیت‌های خارجی و کسب رتبه سوم شرکت در آزمون‌های مهارت آزمایی باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی از دیگر دستاوردهای مهم حوزه غذا و دارو در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از سال گذشته تاکنون بوده است.

محمدجواد راعی با اعلام برنامه‌های کلان و نوآورانه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از پیگیری ویژه برای احیا و راه‌اندازی مجدد سه اتاق تمیز (کلین روم) در مرکز آموزشی درمانی شهید دکتر فقیهی، نمازی و بیمارستان آنکولوژی امیر؛ گسترش و توسعه داروخانه ویژه معاونت غذا و دارو، برگزاری نمایشگاه مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور در تیر ۱۴۰۱، برگزاری نمایشگاه تجهیزات پزشکی در آذر ۱۴۰۱، برگزاری نمایشگاه گیاهان دارویی در آذر ۱۴۰۱ و برگزاری پنجاه نشست تدابیر ویژه دارو و تجهیزات پزشکی پس از اجرای طرح دارویار خبر داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1024479